Hakkımızda

Av. Muharrem ÇİNPOLAT

Muharrem Çinpolat Hukuk Bürosu, kurulduğu günden bu yana, alanında uzman kadrosu ile özel hukuk gerçek ve tüzel kişisi olan müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte olup hukukun geniş yelpazesinde, müvekkillerinin hukuki sorunlarına süratle, doğru, etkin ve sonuç odaklı çözümler bulmayı düstur edinmiştir. 

Muharrem Çinpolat Hukuk Bürosu, Vatandaşlık Hukuku – Yabancı Yatırımcılar ve Yabancılar Hukuku başta olmak üzere, Gayrimenkul ve Kira Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Borçlar Hukuku, Miras Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, İcra & İflas Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Tazminat Hukuku gibi birçok alanda hukuki uyuşmazlıkların çözümlenmesine yönelik olarak hizmet vermektedir.

HUKUK BÜROMUZ
Muharrem Çinpolat Hukuk Bürosu, Molla Gürani Mah. Oğuzhan Cad. 23/12 Fatih / İSTANBUL - TÜRKİYE adresinde yer almakta olup alanında uzman ekibiyle profesyonel hizmet vermektedir.


Sık Sorulan Sorular { Tüm Sorular }

Türk Vatandaşlığı’nı kazanmak isteyen yabancı yatırımcının Türkiye’de olmasına gerek yoktur. Yabancı yatırımcı, Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı Avukat ya da Avukatlara konu ile ilgili vekalet vererek başvuru yapabilir ve süreci sürdürebilir. Yalnız, bazı durumlarda idare, özellikle yabancı ile görüşmek isteyebiliyor. Türk Vatandaşlığı’nı kazanmak isteyen yabancı yatırımcının Türkiye’de olmasına gerek yoktur. Yabancı yatırımcı, Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı Avukat ya da Avukatlara konu ile ilgili vekalet vererek başvuru yapabilir ve süreci sürdürebilir. Yalnız, bazı durumlarda idare, özellikle yabancı ile görüşmek isteyebiliyor. 

Aldığınız taşınmazın mutlaka konut vasfında olmasına gerek yok. İş yeri, Depo, Arsa vasfındaki taşınmaz da olabilir. 

İstisnai yolla Türk Vatandaşlığı kazanma yoluna başvuruda, alınan taşınmaza tapu müdürlüğünde 3 yıl satılamaz şerhi konulmalıdır. Maliki olduğunuz taşınmaza, bu şerh konulacağından taşınmazı ancak 3 yıl geçtikten sonra satabilirsiniz.

Hakkımızda

Muharrem Çinpolat Hukuk Bürosu, temsil ettiği müvekkillerinin ihtiyaçlarına uygun olarak hızlı çözüm üretmek ve hukuki riskleri tespit ederek ihtiyaca en uygun çözümü sunmayı amaç edinmiştir. Müvekkillerin içerisinde bulunduğu durumun hukuki risklerini şeffaf bir şekilde anlatmak, en önemli prensibimizdir.
UZMANLIKLARIMIZ:
  » VATANDAŞLIK HUKUKU
  » YABANCILAR HUKUKU
  » YABANCI YATIRIM DANIŞMANLIĞI
  » GAYRİMENKUL VE KİRA HUKUKU
  » İŞ HUKUKU
  » AİLE HUKUKU
  » BORÇLAR HUKUKU
  » MİRAS HUKUKU
  » TİCARET HUKUKU
  » İCRA&İFLAS HUKUKU
  » TÜKETİCİ HUKUKU
  » SÖZLEŞMELER HUKUKU
  » TAZMİNAT HUKUKU

Tüm uzmanlıklarımızı detaylı incelemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.